O nas

Nasze przedszkole funkcjonuje jedenaście miesięcy w roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30. Jeden miesiąc przeznaczony jest na przerwę urlopową i remonty. W placówce działa 6 oddziałów, do których uczęszcza 139 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Opłata za świadczenie usług opiekuńczo – bytowych wynosi za każdą godzinę 1 zł. (powyżej 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu), natomiast stawka dzienna za wyżywienie (śniadanie, obiad, drugie śniadanie) – 8,00zł, a za dwa posiłki – 6,00zł.

Budynek przedszkola jest połączony ze złobkiem, usytuwany przy szkole podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach. Przedszkole dysponuje sześcioma przestronnymi salami edukacyjnymi/zabaw. Przy 4 salach znajdują się łazienki. Pięć sal wyposażonych jest w tablice interaktywne i laptopy. Posiadamy rónież salkę do zajęć z edukacji informatycznej, z której korzystają najstarsze dzieci oraz salkę terapeutyczną do zajęć specjalistycznych (SI, logopedia, gimnastyka korekcyja, rewalidacja). Przedszkole posiada bogaty zbiór zabawek, materiałów i pomocy dydaktycznych, który sprzyja aktywnej zabawie i uczeniu się dzieci.

Przestronny hol służy, jako miejsce spotkań grupowych i integracyjnych. Dodatkowym atutem tego centralnego miejsca w przedszkolu jest jego wystrój, który zmienia się wraz z porami roku.

Przedszkole posiada również 3 piękne place zabaw o wysokim standardzie. Są one dostosowane do grup wiekowych dzieci. W celu uatrakcyjnienia pobytu na placu zabaw dzieci mają do dyspozycji również przenośny sprzęt i zabawki.

Wyposażenie przedszkola i organizacja działalności sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka, zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy zarówno dzieciom, jak i pracownikom. Dzięki zaangażowaniu rodziców w ostatnich latach plac został wzbogacony o kolejne zabawki i sprzęt rekreacyjny dla dzieci.

Data dodania: 2021-12-21 17:58:36
Data edycji: 2022-02-10 14:38:31